CONFidence 2009 & OWASP EU

Zaprzyjaźniona Fundacja ProIdea organizuje w maju konferencję dotyczącą bezpieczeństwa systemów informatycznych, ale programiści również znajdą tam coś dla siebie. O ile inne portale i grupy skupiające wokół siebie specjalistów, mają zawężone horyzonty, to mam nadzieję, że informacja o tej konferencji jednak trafi do sporego grona osób.
W maju w Krakowie odbędzie się 5 edycja konferencji CONFidence. W tym roku udało się nam przekonać do zorganizowania konferencji OWASP EU, która dopełni tydzień bezpieczeństwa w Polsce.
CONFidence jest podzielony na niezależne ścieżki dla programistów i administratorów systemów. To więcej niż konferencja, to bardziej spotkanie z osobami, dla których bezpieczne i estetyczne kodowanie jest ważne. W trakcie konferencji odbędzie się masa imprez towarzyszących – turniej robotów, nauka locpickingu, konkurs Capture the Flag. Jeśli jesteś prawdziwym programistą, interesuje Cię co się dokładnie dzieje wewnątrz systemu, umiesz spojrzeć na aplikację głębiej niż szeregowy koder, nie zgadzasz się ze stwierdzeniami z  bloga CONFidence musisz wziąć udział w CONFidence. Wystąpią: Bruce Schneier (doradca Kongresu USA ds. bezpieczeństwa), Tavis Ormandy (security inżynier Google), Joanna Rutkowska, Jacob Appelbaum, Marc Schoenefeld (specjaslita bezpieczeństwa Javy) i wielu innych.

Strona konferencji: http://2009.confidence.org.pl/
Serdecznie polecam, solidna marka, przyjaźni ludzie, ogromna wiedza i wysoki poziom merytoryczny to cechy charakterystyczne Fundacji ProIdea i konferencji przez nią organizowanych.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Leave a Reply