Społecznościowych wspomnień czar

Wiosna jest czasem porządków, sprzątania i wymiatania “zimowych śmieci”, jest także czasem wytężonej pracy członków pasjonackich grup technologii Microsoft. Zbliża się właśnie druga rocznica mojego “istnienia” w grupach i czas podsumowania swojego w zaangażowania w grupie WG.NET.

Zaczynałam od spotkania w skromnym gronie na małej salce PJWSTK. Sesję mieli: Marcin Samelak z Poznania mówił o WPF, a Arek Waśniewski – o programowaniu urządzeń mobilnych. Jako ciekawostkę podam , że były to ich pierwsze prezentacje na WG.NET. 😀

Od tej wiosennej soboty – tak tak, kiedyś spotkania były w sobotę o 10 rano 🙂 zaczęłam systematycznie uczęszczać i starać się angażować w działania grupy.

W zeszłym roku ówczesny lider grupy Daniel Arak, wspaniała osoba o ogromnej wiedzy i dużym społecznym serduchu, poprosił mnie o pomoc przy nowej inicjatywie – całodniowym spotkaniu grup pasjonackich z całej Polski – Communities To Communities (C2C). Dołączyłam do zespołu: Daniel Arak, Michał Grzegorzewski i Paweł Potasiński. Później wsparł nas również swoją wiedzą i zaangażowaniem Marek Byszewski. Zima i wczesną wiosną powstawały podwaliny tego co obecnie nazywane jest “nową świecką tradycją wiosenną”, tzn. C2C (strona pierwszej edycji konferencji).

W tym samym roku późną jesienią Arek Waśniewski – już lider WG.NET 😉 – ponownie zaprosił mnie do zespołu pracującego nad C2C’09 (strona drugiej edycji konferencji). Trudno jest organizować konferencję, której poprzednia edycja była tak entuzjastycznie przyjęta przez uczestników.

Postanowiłam wrócić do źródeł – do społeczności – wciągnąć w organizację jak najwięcej osób z całej Polski. Wiedziałam, że grono zajęć związanych z logistyką spadnie na osoby z Warszawy, ale każde zadanie, które nie wymagało bezpośredniego kontaktu wyciągałam poza Warszawę.

Czy mi się to udało i kto był wśród organizatorów napiszę w kolejnym poście – pora zbierać się do pracy 😉

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Leave a Reply